PRAVDA O PLASTICKÝCH OPERACÍCH, KTEROU VÁM LÉKAŘ NEŘEKNE

Kde nestačila příroda, tam pomůže plastika. To je současný názor nejen starších žen. Počet plastických operací celosvětové roste.

Nechat si napíchat botox je v dnešní době stejná rutina jako zajít si jednou za měsíc ke kadeřníkovi. Tvrdí plastický chirurg Mudr. Ondřej Měšták.

Mudr. Cimický, známý psychiatr zase varuje. Pozor na závislot na plastických operacích. DISMORFOBIE – porucha vnímání vlastního těla je závislostí jako každá jiná a musí se léčit. Jedinci z touto nemocí mají pocit, že jejich tělo je stále v nějakém nepořádku, že to prostě stále není ono. Znáte někoho takového ve svém okolí?

Netvrdím, že plastická chirugie není důležitá. Vrozené deformace a stovky neštěstí, které nás mohou potkat na cestě životem, často vyžadují pomoc plastických chirurgů. Ale závodit o stále dokonalejší vzhled? Při tom rizika jsou opravdu velká a nešťastných žen přibývá.

Co se může všechno stát?

Právě v oblasti plastické chirurgie je řada mladých lékařů s nedostačenou praxí. Plastická chirurgie je velmi lukrativní obor a zákroky nejsou hrazeny pojišťovnou. A tak se stane, že se na vlně zisku vezou i lékaři jiných oboru a dokonce jeden zákrok běžně prováděl obvodní lékař se svoji sestrou.

Mudr. Otakar Lučák primář plastické chirurgie Ostrava tvrdí, že celý jeden měsíc v roce operuji pokažené pacientky.

Podívejme se na následky špatně odvedené práce lékaře?

  • ztráta peněz za výkon bez výsledku
  • křivý nos po zákroku, kdy nos měl být hezčí
  • oční víčka, která s oblibou operují jiné profese
  • závažná infekční komplikace u použití prsních implantátů
  • poškození lícních nervů u chirurgického vypínání obličeje.

Mezi všemi vede botox. Je to název pro botulin. Přečíst si něco o botulinu ve Wikipedii je opravdu zážitek. I tak botox je zákrok, na který ženy chodí rády a nejčastěji. Vlastně musí. Jeho účinky totiž do několika měsíců odezní. Při tom opakování botoxu je velmi nebezpečné. A jak funguje? Po injekční aplikaci botulin paralyzuje sval. Sval ustrne. Na mimice však spolupracuje řada svalů. A když jeden vypadne ze hry, druhé se aktivizují a vznikají sekundární a mnohem výraznější vrásky. Je to takový krysí závod, který nikdy nedopadá dobře.

Hledáté řešení estetického problému a Výše uvedené možnosti jsou pro Vás nepřijatelné? Klikněte

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů